MIDI a jiné ovládání UI mixů

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Stanford » stř 03. srp 2022 21:20:36

OK, to zní moc dobře, takže po řadě.
Kolika faderový kontroler můžeš použít?
Dokážeš si nastavit "cokoli" na tom kontroleru?
zrovna třeba ten EQ nebo Gate, Comprese, to vše uděláš na tlačítkách a faderech kontroleru?
Debilní otázky já vím, ale to jsou přesně ty důvody, co mi bránily si tu apku a kontroler pořídit už dříve.
A jedeš přes Apple nebo to šlape na i Androidu?
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » stř 03. srp 2022 22:29:34

Dělal jsem to tak na XR-18 a teď to nastavuji pro Ui24r.
Všechno úplně nastavit nemůžeš, ale většinu věcí ano. Ovládání některých efektů není implementované. Na Ui24r jde ovládat Reverb, Delay a Room.

Ale channel strip umí celý. Třeba ovládání tresholdu gate a kompresoru 9. faderem na X-Touch Compact je silně návykové. PEQ mám namapované na rotary knoby vpravo, přičemž klikem na knob přepínám mezi frekvencí, ziskem a šířkou pásma.
Kontroler můžeš mít kolikafaderový chceš pokud umí GM. Dokonce jde teoreticky použít více kontrolerů na různých MIDI kanálech, ale to jsem nezkoušel.

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Stanford » čtv 04. srp 2022 0:13:39

Vlastním Ui24 i Ui16tku a dělám na tom už roky na třech tabletech s Androidem a na dotykovém All in One PC připojeném drátem. Ale.... fader je fader.
Zajímá mě co s čím a jak funguje, abych to nemusel sám složitě zkoumat, když je to už vyzkoušené. Co do koupit a jak to spojit.
Myslel jsem, že ta apka co je tu o ní celé vlákno bude řešení, i když jen částečné, ale teď se nabízí tvoje varianta a zdá se o hodně zajímavější.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od pavlii » čtv 04. srp 2022 9:52:01

gnat píše:
stř 03. srp 2022 22:29:34
...Kontroler můžeš mít kolikafaderový chceš pokud umí GM.....
Jen vsuvka - GM s tím nijak nesouvisí, ale v duchu proběhlé diskuse to asi každý pochopí; předpokládám, že je tímto myšleno "MIDI režim" versus "Mackie".

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » čtv 04. srp 2022 15:12:53

Mixing Station , momentálně od včerejška testuju, zatím jsem nenašel příkazy na Playback , Stop, next track atd.
Výborná je funkce kdy mužeš ve svém Custom Layeru libovolně přesouvat kanály a ty se samořejmě posunují i na Controleru.
Umí i dva controlery současně, jeden je připojený přes MC protokol (Behringer extender) a druhý přes MIDI a učím jej příkazy.
Trochu mě trápí spolehlivost. Mám to na Windows a už mi to párkrát spadlo, respektivě kouslo se to. a nereagovalo to.
Na Ipadu to bude snad v pohodě.
Aplikace od Pavla Besedy mi na Ipadu nikdy neklekla. Takže zatím věřím na live vyzkoušené aplikaci.
Ale Mixing Station důkladně otestuju i v terénu. A napíšu.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » čtv 04. srp 2022 17:31:45

Vypadá to, že přehrávač na Ui mixech ovládat přes Mixing Station zatím nejde. Na X-Airech je to ovládání dostupné přes ty 3 tečky vpravo nahoře a v nastavení MIDI Actions je pak pod Console volba USB Player.

P.S. Mixing Station mi na Androidu nikdy nepadla. Na Windows asi 2x.

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Stanford » stř 10. srp 2022 13:37:24

OK, díky za postřehy a rady. Zpracovávám, studuji a čekám na další novinky, jak se ta či ona aplikace osvědčuje v praxi.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » pát 12. srp 2022 11:43:18

aplikace "UI MIDI MIXER" od Pavla Besedy by měl mít v blízké době aktualizaci.
Podařily se rozchodit ty barvy displejů na kontroleru.
Behringer totiž udělal update fw. svých kontrolerů a umožnil přes USB tyto barvy ovládat.

jinak na mixing station mě vyloženě vadí , pomalost reakce na fader a zpětná vazba na fader, pokud chci ovládat kanál rychle tak se přetahuju s motorem faderu. (Behringer Extender)
Dále nemožnost ovládat player ,play,stop, multitrack.
Dále není možnost se pohybovat ve "stromové struktuře" uložených scén.
Dále neumí Mute Group ani Mute ALL.
A spolehlivost taky nic moc. Občasný kousanec není neobvyklý. Na iPadu neumí pracovat na pozadí. Odskočíte si do prohlížeče aby jste si pustily player a ovládání vám přestane fungovat.To taky není dobrý....

Jinak ale sestavit si vlastní plochu a tlačítka a fadery je silně návykové :-D
Tak snad to budou kluci od Mixing Station nadále vymakávat a UI dostane kompletní podporu ovládání.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » pát 12. srp 2022 14:47:35

Hm ty Mute Groups jsou nějaký nedodělek. V parametrech akce chybí výběr čísla grupy. Vypadá to že ovládat se dá jen první.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » ned 28. srp 2022 10:51:14

A teda další zjištění, Mixing Station nemá pro UI odládání DeEsseru ani antifeedback.
Dále nemá na výstupech Parametrický EQ , jenom Grafický. plus tedy ty předchozí nedostatky.
Takže pro mě zatím nepoužitelné, musí kluci ještě máknout.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od atrakce » ned 28. srp 2022 21:16:56

Asi jsem total out.. Jaxem starý, taxem blbý... Tohle vlákno mě dává smysl na pevné instalace, studio... ne live.. UI24R, DL1608 a podobné mixy mám na akce, kde nechci být připoutaný k danému místu zvukaře (malé akce, prostory, atd..), a naopak se nechci vázat fzyickým HW (podobné éře analogových páráků, vícežilových kabelů pro ovládání světel, atd..) ... a na větší beru regulérní cajk s faderama, tj. 65m hybridní kabel https://www.e-ktechnology.com/eng/Power ... gital-1125 a GLD80/SQ5/Avantis.... Je to pěkné tunit možnosti tohoto pultu, ale pro live to pobíjí tu základní myšlenku - volnost a oprostění od pevného místa....
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od exxxi » ned 28. srp 2022 22:07:09

Proto jsem zůstal u X32. 90% akci jedu z tabletu a na ten zbytek k tomu pripojim konzoli. Komu se to nelíbí zvukově, může si koupit kvalitnější převodníky, ať už černé nebo modré Midasy.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » sob 03. zář 2022 14:55:50

Asi jsem total out.. Jaxem starý, taxem blbý... Tohle vlákno mě dává smysl na pevné instalace, studio... ne live.. UI24R, DL1608 a podobné mixy mám na akce, kde nechci být připoutaný k danému místu zvukaře (malé akce, prostory, atd..), a naopak se nechci vázat fzyickým HW (podobné éře analogových páráků, vícežilových kabelů pro ovládání světel, atd..) ... a na větší beru regulérní cajk s faderama, tj. 65m hybridní kabel https://www.e-ktechnology.com/eng/Power ... gital-1125 a GLD80/SQ5/Avantis.... Je to pěkné tunit možnosti tohoto pultu, ale pro live to pobíjí tu základní myšlenku - volnost a oprostění od pevného místa....
Ona právě ta univerzálnost je to čím to je. Ty potřebuješ dva pulty aby jsi mohl buď dělat pohodlně za Faderama a být za velkého zvukaře ,nebo druhý Mix aby jsi mohl běhat jenom s tabletem.
Já mám pouze UI24. Na akci vezmu i tenhle lehký kejsík s Midi controlerem který stál bazarový 5 litrů.
A až na akci se rozhodnu jestli si postavím FOH, nebo to poběhám jenom s iPadem v ruce.
Koncerty většinou jedu s FOH a celovečerní zábavy atd. udělám s tabletem v ruce abych mohl kecat s lidma u pivního stánku :-D
Neznám jiný pult než UI24 který umí tohle:
- Multitrack všech kanálů na USB Flashku (Virtuální zkouška je hračka)
- Současně přehrávat MP3 nebo WAV v jakém koliv formátu z druhé USB Flashky
- Má 20 Mikrofoních vstupů (Celkem 22 Analog + 2 z USB)
- je docela levný. Slušný zvuk a předzesilovače.
- Malý lehký
- umožňuje mi ovládání přes MIDI kontroler. Když mám pocit že bych tam měl být za velkého zvukaře.

Takže za mě supr řešení.
Přílohy
Snímek obrazovky 2022-09-03 v 14.50.04.jpg
Snímek obrazovky 2022-09-03 v 14.49.31.jpg
Snímek obrazovky 2022-09-03 v 14.49.12.jpg
Snímek obrazovky 2022-09-03 v 14.49.12.jpg (124.23 KiB) Zobrazeno 932 x

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od atrakce » sob 03. zář 2022 18:40:25

2 Damton: o tom pocitu velkého zvukaře to ani tak není, už to naše kapelní SQ5 považuju z hlediska ovládání za kompromis - všechny fadery v jedné vrstvě, atd... Právě že mě osobně nejvíc vyhovuje Avantis, který kombinuje jak tahy a pár rotačních enkodérů, tak i dvě dotykové nezávislé obrazovky. Prostě průnik obou světů digitálních mixů... A procesing, možnosti routování, mám zakoupené deep plug-iny, jsou úplně někde jinde... Na nahráváni u sebe ve studiu přes Dante, nebo u SQ5 přes Dante / SQ drive přes USB. Naživo nahrávat po stopách a pak se s tím srát v DAW je masochismus, na to radši přes Dante do DAW na NTB .... A zvuk Ui24 oproti SQ5 / Avantis s 24bit/96kHz racky je opravdu někde jinde....
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Uživatelský avatar
MirekB

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od MirekB » ned 04. zář 2022 0:51:10

Tak 5x draží pult aby nehrál lépe ?
Hele tohle je vlákno o ovládání pultu přes Midi. Tohle nebí vlákno pochubím se co mám za pult. A pochválím se jak 5x dražší pult hraje asi líp :-)

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“