Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

  • Reklama
  • DEMO 15
Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Kajman2nd » pon 29. srp 2022 10:06:45

My v kapele na tohle používáme malé LED reflektorky 20W, mám 2 ks upevněné nahoře na satelitech a namířené na kapelu ze stran. Osvítí to "ksichty" a nejsme jen temné siluety na pozadí ostatních světel. Neoslňuje, teplá bílá

Uživatelský avatar
Kroupa

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Kroupa » čtv 15. zář 2022 13:46:43

Dobrý den, ještě jeden dotaz.
Máme v klubovně tyhle levné PAR reflektory
https://www.aliexpress.com/item/3277720 ... 1802bsrQoq
a myslím, že za 300,- to svítí parádně.
Chci se ale zeptat, když nastavím nějaké prolínání barev, dá se to přes DMX přímo sesynchronizovat, nebo potřebuju nějaký DMX kotrolér? Případně jaký?
A pokud je třeba kontrolér, preferoval bych něco na WiFi + Android tablet.

Díky

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od PeBe » čtv 15. zář 2022 14:58:02

Nějakému smysluplnému Master-Slave bych u těchto světel moc nevěřil... ;-) Neříkám, že to nejde, jen by to mohlo být tak nějak napůl, jako u většiny čínských "lacinek". Každopádně to chce vyzkoušet. Osobně bych preferoval a koneckonců preferuji, SW v počítači, který DMX lajnu řídí. V mém případě je to program Music Visualization, který umí "vysosávat" z muziky různé příznaky a podle nich spouštět různé scény a chase. Jejich vhodnou kombinací lze dosáhnout toho, že žádná písnička není odsvícená stejně. V případě Music Visualization (tobě by stačila verze FREE), je potřeba mít od nich převodník USB>DMX512. U jiných programů by mohl stačit libovolný převodník (míněn výrobce). Já mám převodník v krabičce s Wireless DMX Transmitterem a na každé rampě mám v prvním světle dobastlený Wireless DMX Receiver a zbylá světla propojená kabely. Vedle toho mám ještě několik wireless DMX "donglů", kdybych chtěl řídit ještě nějaká jiná světla.
Bezpochyby existují i aplikace pro Android/iOS, kterými lze lajnu DMX řídit, prostřednictvím nějakého WiFi>DMX převodníku, ale touto cestou jsem nešel... :-)

http://www.soh.cz/ke-stazeni/music-visualization
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... OqEqdRhB5O
https://www.aliexpress.com/item/3279342 ... dapcjrwZKX
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Kroupa

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Kroupa » čtv 15. zář 2022 15:39:41

K dispozici je Air XR18, WiFi AP dualband, a Android tablet. Synchronizace s hudbou není nezbytná - mít tam NTB jen kvůli 5 lampám nechci.
Ideální by bylo použít nějaký controlér který pojede sám prolínačky, a nebo lépe aplikace na Android, a kontrolér připojený přes LAN nebo WiFi - použít AP pro XR18.
Požadavek je opravdu jen aby se barvy prolínaly synchroně, ale ob jedno světlo jinak. Kdyby šlo něco málo ovládat tabletem (zapnutí/vypnutí apod.), bylo by to fajn, ale není úplně podmínkou.
Tak jaký kontrolér mám hledat?


Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od PeBe » čtv 15. zář 2022 18:54:00

Fakt nevím, touto cestou jsem se opravdu netoulal :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Tomáš » čtv 15. zář 2022 20:41:32

ja myslim že by aj na nich malo bit master/slave a ked sa master necha na reakciu na zvuk alebo inu variantu...
a ked sa rozdelia na dve časti a kazda bude mat svoj master na ktory sa napoja, a ulozia sa na preskacku...
by to mohlo fungovat ako ste pisali...
no asi by to chcelo mrknut do manualu svetiel ako sa zapina master/slave...
vyskusajte...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od PeBe » pát 16. zář 2022 7:53:10

Copak o to, režim Master/Slave mít budou, otázkou je, jak použitelný pro daný účel bude. Kdysi jsem si s podobnými lacinkami hrál obdobným způsobem a ty zběsilosti, jak to blikalo, byly na bigbít nepoužitelný :-)
Vůbec jsem kdysi postupoval podobně, jako kolega Kroupa. Počínaje bastlenými LED "bludičkami", řízenými přes LPT port z počítače, přes ty nejlevnější LED PARy, ovládané pultíkem Scanic. Prozatím jsem zakotvil u již zmíněného MV a bezdrátového přenosu DMX, kdy do pozic hlav(iček) můžu zasahovat manuálně z druhé vrstvy faderů X-Touch, který normálně v první vrstvě slouží k ovládání zvuku.
Chápu, že takové řešení nepoptáváš, ale myslím si, že časem ti laciný bastl přestane stačit a budeš se chtít posunout dále. Proč se tam tedy nezasunout rovnou? Ušetříš si spoustu času, nervů a zcela určitě i peněz. Stejně, jako se zvukem... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Ron1

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Ron1 » pon 19. zář 2022 9:34:29

Na tohle nepotřebuješ nic. Stačí dát světla do jedné zásuvky a zapnout je zároveň. Budou se postupně prolínat přes několik barev. Druhá světla zapni o něco později a bude to dělat to samé. Pokud to stačí úplně takhle jednoduše.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od exxxi » pon 19. zář 2022 13:40:22

Přesně. Mám takhle pět levných flat parů. Jeden se chová jinak, tak ho pověsím vždy doprostřed. Zapnu všech pět najednou a je to efektní. Čtyři jedou spolu, prostřední proti nim.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Karel Kroupa

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Karel Kroupa » pon 19. zář 2022 20:41:43

A to se udrží synchronní třeba několik hodin? Jinak by to stačilo.
System Master/Slave by rychleji umožňoval měnit program, a garantoval ten synchron.

Podle popisu by světla měly umět Master/Slave, ale v návodu o tom není ani slovo.
Nenastavuje se to nějak standardně? Co bych měl hledat v menu? Nic co by připomínala ta slova tam není.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od exxxi » pon 19. zář 2022 23:59:12

Záleží kus od kusu. Ty ctyri vydrzi jet spolu minimalne dve hodiny.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Karel Kroupa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte 20. zář 2022 15:32:49

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Karel Kroupa » stř 21. zář 2022 1:10:49

Zatím děkuji, mám momentálně k dispozici jen 1 kus, takže nemám jak vyzkoušet. Až budu mít všech 8, zkusím. Možná když se vyberou 4 nejrychlejší, a 4 nejpomalejší, tak bude stačit jen společný start, a třeba jednou za večer "resetnout".
Pokusím se rozjet a vyzkoušet i Master/Slave, uvidíme ...
Každopádně za 300,- to svítí fakt dobře.

Uživatelský avatar
Ron1

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Ron1 » stř 21. zář 2022 6:41:50

Vydrží nám to klidně celou zábavu, takže cca 7h a bezproblémů. Na menších akcích bez osvětlovače to tak děláme běžně. Máme to napojené na samostatný jistič v rozvaděči, takže "reset" je otázkou vteřin.

Karel Kroupa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte 20. zář 2022 15:32:49

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Karel Kroupa » čtv 22. zář 2022 15:29:32

Dneska jsem dostal druhý kus a když je pustím spolu, rozjedou se za 10 minut 3 vteřiny, takže tudy cesta nevede, když nechci laborovat s nastavením rychlosti, a dělat během večera resety.
Naštěstí to vypadá, že Master/Slave bude fungovat dobře, tak musím ještě pořídit DMX kabely.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“