Stránka 1 z 2
Označování FX kabelů v režii
Napsal: pon 19. zář 2011 13:44:02
od KamilV
Na fóru je zde rozběhnuté vlákno o označování kabelů na pódiu. Požadavky na označení kabelů z FX racku jsou ale jiné proto zakládám nové vlákno.
Jak a čím označujete INS kabely a FX smyčky?
U kluků z TonStudia Rajchman jsem na live viděl pěkný způsob - na konci kabelu u jacku byl nacvaknutý plastový pásek trojúhelníkového průřezu, na němž bylo fixou napsáno, do čeho v racku vede.
Používáte někdo něco takového? Netušíte, kde se to dá pořídit?
Označování FX kabelů v režii
Napsal: pon 19. zář 2011 15:08:51
od blaha
No já jsem si ke kabelu z efekťáku, když jsem ho předělával (nebo spíš dělal nový), natisk štítky různé barvy s popisky INS1-10 -/IN/OUT, EFX1-4 IN/OUT, EQ1-8 IN/OUT, mám to barevně označené na obou koncích kabelu, jen IN je celobarva a out je s pruhem (nebo obráceně, teď netuším).
No štítky jsem omotal kolem kabelů, přetáhl čirou smršťovačkou a zatavil. A zatím to slouží dobře.
Označování FX kabelů v režii
Napsal: čtv 22. zář 2011 8:50:26
od KamilV
Našel jsem to, co jsem viděl.
Takže pro zajímavost:
http://www.vltava2000.cz/elding/goodsde ... GoodsID=66" onclick="window.open(this.href);return false;
Označování FX kabelů v režii
Napsal: pon 03. říj 2011 2:06:40
od skeletons88
to su elektrikarske bužirki na označenie kablou v rozvodoch a skriniach
to s tou bužirkou (teplostahovacou) je dobre sam to použivam a ide to prehlad a pestrost

Označování FX kabelů v režii
Napsal: stř 05. říj 2011 20:59:13
od safa
... hezky, neco takoveho jsem hledal. Na jaky prumer kabelu to jde nasadit ? Zvladlo by to i 5mm mikrofonni kabel?
Označování FX kabelů v režii
Napsal: stř 05. říj 2011 22:20:27
od Pavel Sokolovna
Dával jsem to na vodiče CY 10 mm2 a 16 mm2, takže na mikrofonní kabel to půjde. Dělají se růzmé průměry těhle "bužírek". V obchodech s elektroinstalačním materiálem to prodávají jako metráž, nastříháš si, jakou délku potřebuješ.
Jinak jsem taky ještě viděl označení tímto stylem: Vytisklý popisek na samolepce na těle konektoru, přetažený průhlednou smršťovačkou s lepidlem.
Označování FX kabelů v režii
Napsal: čtv 06. říj 2011 8:04:45
od KamilV
Ano, na mic kabel to krásně jde.
Já jsem si nechal potisknout přímo tu bužírku, takže to nemám ničím polepené ani počmrkané.
S výsledkem jsem hodně spokojen, můžu příp. nafotit.
Označování FX kabelů v režii
Napsal: pát 07. říj 2011 17:44:52
od safa
Nafot prosim pekne. Jinak jak a kdo je schopen potisknout buzirku ?
Označování FX kabelů v režii
Napsal: sob 08. říj 2011 1:40:43
od jerry.hadr
buzirka ma jednu nevyhodu - musi se aplikovat pri vyrobe kabelu (tedy aspon podle vzorku co jsem dostal). Ja jsem poridil cedulicky 30x8mm tamtez a o vikendu to zkusim nabastlit. Poreferuju posleze.
Označování FX kabelů v režii
Napsal: sob 08. říj 2011 11:10:00
od skeletons88
jj to je pravda no na paraku je podla mna dobre to mat po 4ch jednou farbou

predavaju aj farebne xlr

.
a pritom vizera ako origo mneto potlačil kamoš ale netušim ako to robi .
Označování FX kabelů v režii
Napsal: ned 09. říj 2011 12:05:22
od KamilV
Není pravda, že se to musí aplikovat při výrobě kabelu. Je to nacvakávací, kdykoliv se to dá přesunout, sundat, nacvaknout na jiný kabel. Možná že hodně časté sundávání a nacvakávání může tu bužírku zlomit...
Na potisk slouží speciální stroj, je dost drahý, chce to najít nějakou el. firmu, která ten stroj vlastní. V Olomouci je, zjistím podrobnosti.
Dneska nafotím a večer semka dám fotky.
Označování FX kabelů v režii
Napsal: ned 09. říj 2011 21:58:48
od KamilV
Fotky:
Označování FX kabelů v režii
Napsal: ned 09. říj 2011 22:10:08
od skeletons88
pekne len dost male pismenka nie jeto prehladne ?
Označování FX kabelů v režii
Napsal: pon 10. říj 2011 8:02:09
od KamilV
Štítky používám jen v době zadrátování do mixu - a tam je ta čitelnost úplně v pohodě (a to mám špatný oči a na live si brávám brýle...)
Během produkce už na štítky vidět nemusím, takže je to jedno.
Označování FX kabelů v režii
Napsal: pon 10. říj 2011 17:06:17
od maro
taky vím o firmě co tuto tiskárnu vlastní, jen nevím jestli by byla ochotna ....