mixák do zkušebny

Odpovědět
  • Reklama
  • powersoft nakup
honza_simanek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. zář 2018 22:58:34

mixák do zkušebny

Příspěvek od honza_simanek » úte 11. zář 2018 23:18:23

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat a poradit se, jaký mixážní pult pořídit do zkušebny pro naši kapelu.
Potřebujeme do dvou aktivek dostat 3-4 vokály, 2 klávesy a jeden počítač s podkresem.
Došel jsem tedy k tomuhle kousku: https://www.thomann.de/cz/behringer_xenyx_x1222_usb.htm.
Vím, že by stačil menší, ale jakýkoliv menší mixážní pult s min. 7 vstupy nevychází moc levněji. Navíc v budoucnu plánujeme přejít na systém in earů ve zkušebně. Plánoval jsem do mixu časem dostat i kytaru s basou a pár kousků mojí soupravy (kopák, hihatku, esák) a celý signál pak přes nějaký sluchátkový amp poslat každému přes krabičku na pásek do uší. Neradi bychom pak tedy znovu pořizovali větší mix...
Myslíte, že bude taková mašinka stačit? Máte jiný nápad jak ozvučit zkušebnu? Popř. navrhujete jiný mix :?: :?:

Menší dotaz navíc: V případě, že bych chtěl časem do mixu dostat kytaru s basou, jak na to? Basový aparát má DI xlr, ale kytara ne. Bylo by zapotřebí použít mikrofon, nebo existuje nějaká jiná možnost pomocí krabičky mezi pedály? Pochopitelně potřebuji do mixu dostat koncový signál, který ponese všechny efekty (pedálů, aparatury, kytary...) a to mi nejspíš krabička jako mě známý "stage bug" neudělá, když je položená v cestě ještě před aparaturu, ne? :cry:
Nejsem žádný znalec :oops: , jeden rok jsem si přivydělával bednařinou pr zvukaře, takže mám jen nějaké základní znalosti,
Díky moc za rady a připomínky,
Honza

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: mixák do zkušebny

Příspěvek od kelly.ok » stř 12. zář 2018 7:25:57

4 vokály, 2 klávesy (mono/stereo?), 1x PC, + v budoucnu Basa, kytara, bicí (řekněme že ty 3 mikrofony jak jsi psal postačí)... to dělá 13 kanálů, čili to ten Xenyx ani nemá, nehledě na nedostatečný počet mikrofoních vstupů, těch budeš potřebovat min. 9 (vokály, basa, kytara, bicí). Lepší bude ale mít více, uvidíš že se do budoucna budou hodit.

Pokud chcete používat In-Ear regulérně, kdy každý má slyšet jen to co potřebuje (jinak mi zas tak smysl in-ear nedává, pokud by se tam posílal nějaký globální mix) tak to v žádném případě nemá ani dostatek aux výstupů... Pokud je vás v kapele 5-6 pak už to vypadá na pořádnou porci auxů, kterou mívají jen velké pulty. A kupovat dneska velký analog je téměř nesmysl a lepší se jeví menší digitál, který to schopnostmi hravě přesáhne. Pokud byste nedejbože chtěli In-Eary ve stereu, pak bude digitál jediné řešení.

Kytara se samozřejmě běžně bere (vhodným) mikrofonem před reproboxem/kombem... tím se do mixu dostane i charakter samotného reproduktoru, který je u el.kytary většinou nedílnou součástí tvorby zvuku. Samozřejmě jde to obejít a dělá se to.... buď kytarista používá nějaký procesor, který umí poslat do mixu signál i se simulací aparátu+reproboxu, případně jde do řetězce zapojit před aparát (nebo do výstupu efektové smyčky atd.) speciální di-box, který má simulaci reproboxu.

honza_simanek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. zář 2018 22:58:34

Re: mixák do zkušebny

Příspěvek od honza_simanek » stř 12. zář 2018 16:40:00

vidím, že mi spoustu věcí uniklo :( ...
Mohl bys mi prosím poslat nějaký odkaz na konkrétní mix, který by požadavkům vyhovoval? Ať podle eho parametrů klidně mohu hledat jemu podobné?

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: mixák do zkušebny

Příspěvek od kelly.ok » stř 12. zář 2018 19:46:33

Kolik vás v kapele je? Chcete In-Ear ve stereu nebo stačí mono pro každého? Kolik tedy bude maximum vstupů, které potřebujete (klávesy stereo/mono atd.)? Chcete mix, co bude mít fyzické ovladače, nebo stačí jednotka ovladatelná třeba přes tablet?

Podle toho jaké budou výše zmíněné požadavky, může stačit třeba Behringer XR18 nebo pak některá z X32, nebo pak z vyšší kategorie třeba Midas M32R, Allen-Heath QU serie,...

Taky je pak ještě otázka, jestli to takto chcete provozovat jen ve zkušebně, nebo si to vozit jako svou pódiovku i na koncerty. Pak by totiž bylo nutné podle toho řešit celé drátování kapely.

honza_simanek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. zář 2018 22:58:34

Re: mixák do zkušebny

Příspěvek od honza_simanek » pát 14. zář 2018 22:18:48

v kapele je bubeník, zpěvák, kytara, basa, klávesy + počítač. Klávesy jsou dvoje, zpěvové mikrofony ještě nevíme jestli celkově 3, nebo 4. Klávesy stačí mono, ovládání mixu není tak důležitý, bereme levnější variantu. S tím vozením mixu toť otázka. Pochopitelně by bylo fajn kdybychom si to mohli tahat sebou.
Drátování jsem plánoval jednodušše kabelem z mixu do takové té krabičky na pásek s redukcí hlasitosti, a do uší sluchátkama... Vyjma mě, bicmena. já si hodlal poslat signál kabelem ještě do malého mixu k sobě, kde k tomu připíchnu i metronom. s tím, že každý by musel bohužel počítat s tím, že bude za sebou vláčet kabel.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: mixák do zkušebny

Příspěvek od kelly.ok » pát 14. zář 2018 23:40:15

V tom případě bych to viděl na tu XR18 minimálně...

Malý mix netřeba... metronom si můžeš píchnout rovnou do "velkého" mixu a poslat ho pak pouze sobě do uší.
Drátový In-Ear může být celkem opruz, ale pokud se nepobíhá po jevišti sem tam, tak by to mohlo být OK. Ale měl jsem spíš namysli, to, že je potřeba vyřešit případné rozbočení mezi vaším mon. mixem a FOH mixem (pokud byste si to vozili).

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: mixák do zkušebny

Příspěvek od Havlis » sob 15. zář 2018 14:03:27

drátovej in-ear je použitelnej jen pro bubeníka, kytaristy, klávesáky. Pokud na tom pojede celá kapela, bude to strašnej bordel. My v kapele používáme kombinaci kabelu a bezdrátu pro zpěváky. Já a basák máme udělanej kabel z metráže Sommer cable symasym, je sice tlustej, ale máš pěkně v jednom signál kytary i sluchátek. Hodně doporučuju jako levnou alternativu Behringer powerplay P1. umí stereo i dual mono, takže nepotřebuješ jako bubeník male mixák, ale normálně do jednoho vstupu hodíš odposlech z mixu, do druhého klik a poměr si nastavíš u sebe. Hraje to opravdu hodně nahlas, nešumí, za ty prachy luxus.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“