Aké aktívné boxy pre dychovku

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Aké aktívné boxy pre dychovku

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od PetrC » sob 05. led 2013 22:21:24

zvučím dechovku na tohle:
2x RCF ART 722-A 750 W, 12", 2", ACTIVE TWO-WAY SPEAKER
2x RCF 4PRO 8003-AS, 1000 W, 18", ACTIVE SUBWOOFER

Jestli si chceš přijet poslechnout, tak 19. ledna budu zvučit jednu takovou průměrnou dechovku, potom třeba 26. ledna už lepší kapelu. Jestli chceš přijet na Zlínsko, napiš.

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od Zdeněk Prodance » sob 05. led 2013 2:30:32

Asi nejblíž tomu bude naše slovenská pobočka v Bratislavě, pokud tam něco nemají, můžou si to nechat dovézt ze skladu. Prodejna je poměrně malá, nejde tam trvale držet ani zlomek sortimentu. Za Mackie nijak zvlášť neagituju, je v porovnání s RCF a QSC poruchovější a záruka a opravy jsou problematičtější. Ovšem nevidím žádný důvod ho automaticky vynechávat, pokud je ve výběru ještě dalších několik značek zhruba ve stejné kategorii, kvalitě, ceně. ART525A už bych naopak vyřadil, sice máme ještě dva poslední kusy (v Ostravě), ale asi by si je spíš měl koupit někdo například na doplnění počtu, nevyrábí se a čtyřková a sedmičková řada se dost liší už vzhledem.

H.M.

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od zino » pát 04. led 2013 22:46:14

Ďakujem za rady zatial som rozhodnutý vypočuť si 525, 725 MKII, KW152, KW153.Ešte tak vedieť kde by som ich našiel na jednom mieste? A mackie? Snažím sa okruh zúžiť.

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od Zdeněk Prodance » pát 04. led 2013 13:37:40

Proto se neustále vyptávám na konkrétní situaci, tedy i možnosti dopravy a manipulace například. On každý přijde se zdánlivě jednoduchým požadavkem - poraďte mi, co je nejlepší. To prostě NEJDE, neexistují žádné univerzálně a absolutně nejlepší výrobky, jsou jen různé kompromisy a jejich lepší nebo horší naplnění. Toto je sice hodně racionálně vedená debata, ale i tak z ní stále vypadávají dost podstatné věci, například to třípásmo je principielně zvukově neporovnatelné s dvoupásmy a s 15+1" zvlášť, to jsou všechno bez ohledu na výrobce bedny o celou kategorii níž. Pokud je 15+1" od dB a QSC dobře, tak samozřejmě ART715A je minimálně stejně dobře. Dokonce i 15+1" od Mackie (HD1521) je zvukově velmi dobrý (a třípásmový HD1531 pochopitelně ještě lepší). Souhlasím s tím, že by bylo potřeba si to poslechnout, protože kdo si koupí bedny jen na základě JEJICH poslechu, tak může ještě být hodně nepříjemně překvapený tím, jak dobře hrajou jiné.

H.M.

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od zino » pát 04. led 2013 11:20:01

Díky nechám si to uležať v hlave pokonzultujem vypočujem čo bude možné.
Vychádza mi s toho 725+905 alebo 8003 zaléží ako sa to bude chovať v sale.
QSC KW152+KW181, ked som si uvedomil, že KW153 ma výšku 1079 cm a postavil som meter :(
Lacnejší variabilnejší dBT 2x715DX+15SUB, alebo DVA S09.

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od Zdeněk Prodance » pát 04. led 2013 2:59:40

Ten Mackie jsem dával jen jako příklad úplné novinky, nemyslím, že by to byla vhodná bedna pro tento případ.
Ano, ty Arty i jejich kombinace jdou doporučit, jako obvykle dva satelity na stranu dávají větší smysl, pokud bude potřeba hrát víc do šířky (nebo ozvučit ještě nějaké jiné místo, kam se z hlavních beden zvuk nedostane, to může být třeba balkon, něco za rohem), při vhodném rozmístění anebo lépe zpoždění i hraní do větší vzdálenosti (druhý pár je zhruba v polovině publika), kdežto jeden silnější hraje automaticky lépe do dálky. Možná bych ale v takovém případě dal přednost větší bedně s 15", tedy ART725-A, hraje víc.
Anebo ta třípásma QSC, jen se dvěma bednami se dá uhrát hodně a zbytek rozpočtu jsou buď další dvě (na basech pak jsou celkem 4x15" !) anebo 18" KW181, případně 2x12" Ksub. Není to až snad na Ksub vhodné řešení pro vyloženě malé auto nebo manipulaci v jednom člověku, ale sestavu 2x (18"+15"+6"+1") nebo 4x (15"+6"+1") QSC vymyslelo a udělalo velmi dobře, v RCF teď taková chybí.

H.M.

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od zino » pát 04. led 2013 2:20:28

S dopravou problem nie je ani s manipulaciou. A čo sa týka tých mantinelov neviem či 1´´ alebo 2´´. Na jednej akcii sme mali požičane 2ks opery605 a k tomu 1ks dBTSUB15 tie 605 majú 1´´ a hralo to slušne, preto ma zaujali tie 915DX.
A čo sa týka delenia aparatu neviem ako to bolo myslené. Hranie je prevažne sala 200-300 ludí a v lete vonku.
Pozeral som tie mackie zaujímave 2000W. Nie je tam toho výkonu moc do saly a s 12´´ čo tuba a kopák treba k tomu bas a ak áno mackie alebo niečo ine mackie je zasa s 12´´?
Dávam môj návrh a poraďte mi 4x RCF422A+2x905AS na von a 2xRCF422+1alebo2905AS sala cca 250 ludí, alebo 2ks722+2ks905.
A čo tie dBT915DX má s nimi niekto skúsenosť?

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od Zdeněk Prodance » čtv 03. led 2013 22:13:09

To je už celkem dost peněz, pokud to znamená jen bedny (aktivní), kupříkladu ty dříve vzpomínané KW153 by za to byly prakticky 4ks, je nějaký důvod zůstávat u kombinace 2x-4x menší satelit+2x sub, případně dělitelnosti aparátu na menší ? Jinými slovy - jaké jsou priority třeba z hlediska dopravy a manipulace, rozestavení ?
Stále je něco nového, třeba ty RCF 4PRO další řady už máme a prodáváme, poslední výkřik jsou aktivky Mackie DLM s koaxiálními měniči (to je spíš opačný konec z hlediska rozměrů a váhy).
Osobně dost pochybuju, že by někdo znal všechny ty bedny tak dobře, že by mohl radit na základě skutečných rozdílů mezi nimi. Pokud se nenastaví nějaké mantinely třeba z hlediska velikosti, váhy, tak je samozřejmě skoro nemožné porovnat 15" sub a 18" sub, také 1" a a 1,4" driver jsou něco z principu jiného (pokud nejde o hodně speciální 1", což v Yamaze ani QSC neplatí), takže opět porovnání s těmito předtříděnými RCF bude kulhat.

H.M.

Re: Aké aktívné boxy pre dychovku

od zino » čtv 03. led 2013 20:32:03

Zdravím všetkých!

Tak som tu opäť s prosbou o radu na zostavu počkal som na financie a ukázalo sa že je aj pár nových vecí dBT DX.
Poraďte prosím zostavu s týchto boxov.

RCF
Bas: RCF ART 905AS,RCF 4 PRO 8003AS
Satelit: RCF ART422A,ART425A,ART522A,ART525A,ART722A,ART725A

dB Tech.
Bas: dBT SUB 15D, dBT SUB 18D
Satelit: dBT Opera 715DX, dBT Opera 915DX, dBT Flexsys F315

Yamaha
Bas:DSR118W
Satelit: DSR115

QSC
Bas:QSC KW181
Satelit:QSC K12, QSC KW122

Na system je vyčlenených cca4400€
Používal by sa hlavne pre dychovku pre zvučenie zábav, koncertov, občas festivalov.

Díky za rady v prípade i niečoho ineho.

Aké aktívné boxy pre dychovku

od Zdeněk Prodance » pon 30. črc 2012 22:29:26

Yamaha se asi s nákupem Nexo dostala k nějakému tomu know-how, takže poslední aktivky už hrají docela dobře, předtím to uměly jen ty malé MSR. I tak jim dohromady chybí spousta let a modelů, než to doženou, protože Nexo zase nikdy nedělalo bedny v normální cenové úrovni.
Plastu bych se u RCF nebál, je to praktické a kromě basů naprosto vyhovující a dokonce v něčem lepší, bednu z překližky nejde takhle vytvarovat a všechny ty rovné plochy a pravé úhly jsou na zvuk dost špatně, musí se to víc zatlumovat. Dělají plastovky už pomalu dvacet let a dotáhli to do velmi dobré úrovně. Kromě několika řad klasického ARTu přibyly ještě bedny HD, které ten plast vzhledem trochu skrývají a překližkové NX, zatím jsme nedostali poslední generaci 4PRO, kde už mají být levnější modely než původně.

http://www.rcf.it/en_US/professional-speaker-systems" onclick="window.open(this.href);return false;

H.M.

Aké aktívné boxy pre dychovku

od zzbar » pon 30. črc 2012 21:04:02

relaxmusik píše:Jinak pokud jsem slysel Stribrnanku vzdy hrala na system Bosse, jak je to nyni nevim, zeptam se Ivose H.. Jinak Stribrnanka ma vyborneho zvukare klobouk dolu.
Ty Yamahy má něco přes rok, nemusíš se nikoho ptát. Mají pouze jednoho zvukaře, takže mluvíme o tom samém. Dík za jeho pochvalu, vyřídím mu to :wink: .
Názory na Yamahu se různí. Asi je potřeba brát konkrétní řadu/typ... Asi jako u všeho. Co se týče DSR je v poměru cena/zvuk/výkon dle mého velmi slušná volba.

Aké aktívné boxy pre dychovku

od zino » sob 28. črc 2012 20:23:05

Díky za rady.Hráme ako v sálach tak koncerty vonku a občas príde i na zvučenie fest. Rozumnou voľbou by boli asi 425 po jednej na stranu do sály a na hranie von na každú stranu pár. Ten ďalší pár by bol časom, ale zasa bední ako "rockova kapela". Tak ma napadá ešte otázka 2x425 do sály, 4x425 von tie 2 časom, alebo 2x725 RCF? Ide zima vonku sa fest. hrať nebudú. Asi sa to zdá ako špekulacia a ak mi chce niekto napísať kúp TT na tie nemáme.

Aké aktívné boxy pre dychovku

od relaxmusik » sob 28. črc 2012 12:42:20

Pokud mohu se svoji troskou do mlyna, tak pro dechovku bych jednoznacne v rozumnych cenovych relacich doporucil RCF 725, 525 nebo 400W variantu 425 nebo 415. Vyborna volba je db Technologies DVX 15 - dreveny skelet bedny. O nicem jinem bych pro potreby dechoveho orchestru vubec neuvazoval, tyto bedny vam budou hrat i s prumernym zvukarem v temer jakychkoliv podminkach!
Kdyz jsem ja osobne porizoval bedny, ptal jsem se i zkusenych muzikantu a zvukaru a vsichni jednoznacne doporucili RCF (nebo KV2)! A na zaklade poslechovek jsem vybral tak jak jsem vybral.
Pro RCF hovori spickovy zvuk, vyborne zachovavaji prirozeny charakter dechovych nastroju, uzivatelska nenarocnost a hlavne vyborne servisni zazemi i na starsi modely, coz je vec velmi dulezita! A hlavne co je fantasticke, ty bedny hraji i v ne uplne idealnich akustickych podminkach coz kdybych nezazil tak neverim.
Jinak pokud jsem slysel Stribrnanku vzdy hrala na system Bosse, jak je to nyni nevim, zeptam se Ivose H.. Jinak Stribrnanka ma vyborneho zvukare klobouk dolu.

Z osobni vice nez 20-ti lete zkusenosti bych se vyhnul cemukoliv co ma na sobe napis Yamaha
(krome keybordu a syntaku), neni to osobni averze ale nabyte zkusenosti léty praxe, ze cokoliv tato firma udela je vzdy a jenom business a nic neni na 100%! Pokud Yamaha neco udela na 100% je to vetsinou taky o dost drazsi nez konkurencni vyrobek.

Shrnuti na zaver - potrebujete bedny s 15´ repro, rozmyslet si zda chcete subbas ( pro DH spise ne),
probrat jake akce jezdite, pokud bezne saly + bezne produkce venku a nehodlate zvucit festivaly to co jsem Vam napsal je naprosto dostatecne.

Jeste eventuelne znam cloveka ktery prodava 2ks RCF 525 ( ma 4ks ), je to sice starsi rada ale na dechovku a prirozene nastroje hraji velmi dobre.

Toto je muj skromny nazor na vec a kdyz vyberete cokoliv doufam, ze jenom dobre:-)))

Aké aktívné boxy pre dychovku

od zzbar » pát 27. črc 2012 18:41:28

Můj bratranec dělá už roky zvukaře Stříbrňance (jistě znáš) a má Yamahy DSR115. My, pro ten náš bigbítek máme DSR215 (+ DSR118W)... Jestli jsi někde poblíž okresů UH, HO atd, tak si přijeď bedny poslechnout. Není nad osobní zkušenost...

Aké aktívné boxy pre dychovku

od zino » pát 27. črc 2012 17:20:31

... ok na Slovensku vedie Rytmus ...
nemám čo dodať k tejto debate ...snáď som nechcel až tak veľa poradiť, ale ak Vás uráža už len názov dychovka tak prepáčte.

Nahoru