Kompresor = limiter?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Kompresor = limiter?

Příspěvek od Jiriczek » čtv 31. črc 2008 2:08:38

jirka školák píše:Co to je ten compresor a jak se pouziva
Tohle je vytazek z manualu: "
Kompresor/Limiter
Nebylo by příjemné, kdybyste mohli mít ruce na všech faderech a rychle ztlumovat hlasitost bicích a cimbálů pokaždé když dosáhnou přebuzení a poté je zase vrátit na normální úroveň ? Kompresor dělá přesně tohle za vás."

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od honza_s » čtv 31. črc 2008 9:37:53

Mno myslím, že pokud jirka školák chce získat fundované informace o tom, co je kompresor, bylo by spíš dobré podívat se sem http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla ... unor~2003/ a ne číst "blbiny" z manálu od Omnitragicu...
The best sound comes from one source...

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » čtv 31. črc 2008 12:38:48

To neni manual od omnitroniku a mimochodem, myslim , ze se ptal na to co to je a to co jsem mu sem napsal, vysvetluje co je Kompresor ... ptal se na to tak jsem mu odpovedel. :!: Kdyby se ptal jak funguje, poslal bych mu neco jinyho :roll:

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Příspěvek od Fyla » čtv 31. črc 2008 14:44:18

Jiriczek, tvoje odpoved mela stejnou vahu, jako kdybys popisoval:
Kompresor je stroj určený ke stlačování (kompresi) plynů a par. Podle způsobu zvyšování tlaku je dělíme na objemové, rychlostní...

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » čtv 31. črc 2008 19:59:31

Chtel jsem mu jednoduse vysvetlit co je kompresor a nechtel jsem mu ZBYTECNE davat cist 30 stránek textu .. :-( Jezis

Taky bych chtel bejt tak chytrej jako vy ...

Podle toho co napsal je zacatecnik, ja tady nekomu vyjdu vstric, ze mu to polopaticky vysvetlim a vy me za to sezerete ,, ANO, pani jsou prefesionalove, pozor na ne... :roll:

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Příspěvek od Fyla » čtv 31. črc 2008 20:47:14

No, s profesionalitou to nema nic spolecneho. Spis se snazim eliminovat prvek diletantstvi (ktery z tveho popisu kompresoru primo cisi...)

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

Příspěvek od zkrachovalej Dj » čtv 31. črc 2008 21:00:05

tak se uz nehadejte,ja myslim ze uz mi to bylo dostatecne vysvetleno,ale esli je tohle forum,,hadky a domaci nasili,,tak klidne pokracujte :wink: :lol:

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od honza_s » čtv 31. črc 2008 22:08:06

No ono je celkem jedno, z jakého manuálu Jiriczek tu větu opsal, nic to nemění na tom, že to není úplně správně... IMHO právě začátečníkům je obecně dobré podávat co nejpřesnější informace, aby se dál nešířily některé zažité bláboly... Článek od pana Vlachého, na který jsem odkazoval, je podle mě učebnicovým příkladem výstižného popisu daného problému.

Mimochodem, taky jsem chtěl jen věcně vysvětlit funkci kompresou a proč opisovat již jednou napsané...
The best sound comes from one source...

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » čtv 31. črc 2008 23:03:31

To s tebou souhlasim, jenze cist 30 stranek, kdyz to muzes popsat (tedy alespon priblizne) jednim kratkym souvetim ...

Ale nevim co se ti na tom nezda spravne? ... Je to jednoduse popsana fce kompresoru, pokud se nepletu ...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » čtv 31. črc 2008 23:06:07

Tak uz Jiricka nechte, ono neni lehke popsat odborny problem (odpoved na dotaz) tak aby byla sprave a odpoved byla psana formou pristupnou zacatecnikovi a nebyla presprilis obsahla. Nevim, zda se Jiricek odbornosti muze merit s VLachym ale aspon se snazil pomoci.

Priznam se ze i ja mam obcas problemy s reakcemi absolutnich zvuku chtivych laiku na zakladni veci ... a v praci takovych dotazu odpovidam pomerne dost. Mnohdy mam co delat aby moje odpovedi neznely cinicky ... . Sprateleny kolega z konkurencni firmy to popisuje jako jeden z projevu "syndromu vyhoreni". Ze by uz ?

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od midnight_man » čtv 26. úno 2009 13:17:32

v ktorom manuale je povazovany Kompresor za to iste co limiter? Myslim ze je v tom podstatny rozdiel.
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od maly_medved » čtv 26. úno 2009 14:40:08

midnight_man píše:v ktorom manuale je povazovany Kompresor za to iste co limiter? Myslim ze je v tom podstatny rozdiel.
A to já si zas troufnu tvrdit že v tom zas takový rozdíl není.

Věta : Limiter je kompresor s nastavenými určitými parametry :wink:

Ratio 1:8 naležato , attack 0,000xxx atd .
Jiriczek píše:Tohle je vytazek z manualu: "
Kompresor/Limiter
Nebylo by příjemné, kdybyste atd atd
mně to pro laika zas jako tak blbé přirovnání nepřijde :)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od safa » čtv 26. úno 2009 15:43:29

Az na ty "cymbaly" . Z takovejhle otrockejch prekladu by jeden zvracel.

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od midnight_man » čtv 26. úno 2009 16:06:18

Hmm, Limiter zarovnava spicky nie? teda meni priamo priebeh tym ze zosekne hranu lajicky povedane. kompresor by nemal menit tvar spicky, len ju "skompresovat" teda zmensit na pozadovanu uroven, a tym nevytvarat nejake rovne hrany...opravte ma ak je to inac. ;)
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od honza_s » pát 27. úno 2009 0:01:00

midnight_man píše:Hmm, Limiter zarovnava spicky nie? teda meni priamo priebeh tym ze zosekne hranu lajicky povedane. kompresor by nemal menit tvar spicky, len ju "skompresovat" teda zmensit na pozadovanu uroven, a tym nevytvarat nejake rovne hrany...opravte ma ak je to inac. ;)
Je to přesně tak, jak píšeš....

Jinak, když už někdo exhumoval tohle téma, co se mi nelíbilo na větě, kterou opsal Jiriczek? To zmiňované přebuzení, kompresor se používá na omezení dynamického rozsahu nástroje nebo hlasu, totiž ve chvíli, kdy je např. vstup na mixu přebuzený, je kompresor na ho*no. K tomu, aby nedošlo k přebuzení, slouží limiter (tedy v podstatě kompresor s kompresí jedna ku nekonečnu). Chápu, že je to daň za blbý překlad, tak běžný u krámů jako Omni, proto jsem nabídl raděi k přečtení članek od Vlachého...
The best sound comes from one source...

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“