Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » pon 20. lis 2023 18:48:53

Tady je popsáno přepastování a problém toho 5V napájení.

Hairman
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. lis 2018 15:34:37

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Hairman » pát 24. lis 2023 6:13:49

Hm, tak to vypadá, že mám smůlu asi jen já. Vstupy v klipu samozřejmě neprovozuju, obě flashky jsem preventivně vyhodil úplně a včera se mi to stalo na zkoušce znovu, ale zrovna ve chvíli, kdy jsme vůbec nehráli. Takže souvislost s přebuzeným vstupem/vstupy bych vyloučil. Pult mám v racku s odkrytými zády, takže o přehřívání také nemůže být řeč.
Vůbec to není o tom, že bych chtěl na Ui24 házet špínu, spíš naopak, je to skvělý pult. Jen se snažím nalézt řešení.
@Damton To přemostění nulového rezistoru ve funkci pojistky se mi moc nezdá. Myslíš, že by na něm mohl vznikat takový úbytek, aby to způsobovalo restart pultu? Ale každopádně díky za tip. Přepastovat procesor zkusím určitě.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » pát 24. lis 2023 6:59:07

Osobně jsem problém se samovolným restartem pultu nikdy neměl, ostatně s Ui24 jsem žádný problém neměl, ale zpětně si uvědomuji, že jsem hned po koupi doplnil Ui24 malým ventilátorkem, kam jsem jej napojil se už nepamatuji, jenom se mi tenkrát zdála povrchová teplota zařízení zbytečně vysoká. Dost možná jsem tímto krokem předešel všem problémům.

Uživatelský avatar
colombus1

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od colombus1 » pon 08. led 2024 13:38:56

Ahoj, dotaz na UI24r, při krátkodobém výpadku napájení při přepojování napájení na jinou zásuvku a opětovném zapnutí mixu se mi již neobnovilo spojení Ethernet kabelem to externího routeru APPLE Express na tablet. ledky na ethernetu svítí, ale zaboha se nemohu spojit mezi mixem a routerem. Naštěstí interní wifi mixu spojení navázalo a akce proběhla úspěšně, tu chvilku hrůzy nepřeji nikomu...zkusil jsem zrestartovat nastavení ethernet, wifi, ale nepomohlo. DHCP mám vypnuté, nastavení zdá se být v pořádku, nejsem žádný IT guru, máte někdo podobnou zkušenost, kudy z toho ven ? je to na komplet restart mixu ? díky za případnou odpověď

Uživatelský avatar
Colombus1

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Colombus1 » pon 08. led 2024 19:55:10

Vyřešeno , nakonec byla chyba na routeru, po restartu a nastavení ok, UI24 je v tom nevinně, prosím o smazání příspěvku, díky

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 563
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Martin » úte 09. led 2024 19:08:10

Příspěvky nemažeme, aby případně pomohly i dalším se stejným problémem :)
administrátor, moderátor

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » úte 09. led 2024 19:56:17

Ano, bohužel u těchto pultů které se ovládají přes síť LAN nebo Wifi je bohužel ta síť a její závada nebo nevhodné nastavení zodpovědné za 90% všech problémů. Je to bohužel oběť za to pohodlí bezdrátu :-D
Pokud nehovíte této problematice, vždy si nechejte pult i případný Router AP nastavit odborníkem. A na místě si ještě sítě proskenujte hlavně když se pozapínají všechny wifi kytarové vysílačky :-D .
Opravdu tím předejdete hromadě problémů! Kroutím s UI24 už 6 tou sezónu bez sebemenšího problému, výpadku.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » čtv 08. úno 2024 17:28:26

Tak bohužel hlásím se zármutkem v srdci, že můj věrný UI24 minulý týden chcípnul :-D Po 6 letech věrného soužití na akci už nenaběhl...
Jedná se o tu klasickou závadu mrtvé CPU Board. Té hlavní procesorové desky. Pult bliká pouze zelenýma kontrolkama a nenajede. Hdmi výstup občas problikne, občas vůbec nic nezobrazí. Veškeré napětí na CPU board je v pořádku. Takže se odporoučelo něco ze svaté trojice CPU, paměť, eMMC disk. Pátral jsem po celé náhradní desce ta je tady:
https://www.proaudioparts.nl/en/product ... cpu-board/
Ale bohužel dlouhodobě nedostupná. Zkusím poslední možnost, překuličkovat CPU s pamětí a znovu jej zapájet, Samotné CPU jsem našel a objednal , vyzkouším jej přehodit taky a dám vědět jestli se podařilo opravit.
Blbý bude když je v háji eMMC paměť , tu jaksi nedokážu externe nahrát na druhý čip a vyměnit.
Mix už jsem si koupil nový lehce ojetý, a tenhle se pokusím rozchodit aby sloužil jako záloha.
Prostě za ty prachy neexistuje nic co by jej nahradilo. A když už tak za ty prachy si můžu koupit klidně ty UI24 minimálně 4 kousky :-D
Kdyby aspoň ten zvuk stál za hovno, ale když ono to tak pěkně hraje :-D , předzesilovače i samotný procesing jsou hezké. Až SQ5 se mi zdálo že hraje na stejné i lepší úrovni než UI24 .
Kdejaké Mackie, Presonus, Behroš a i QU stálo zvukově za prd. ve srovnání s UI24 bohužel...
Ale třeba se někdy dočkám té SQ rackové verze s min. 24vstupy.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » čtv 08. úno 2024 20:12:15

Přijmi mou hlubokou, upřímnou soustrast 😉
Nepátral jsi, jak často se to stává?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » čtv 08. úno 2024 22:00:56

Ano, pátral jsem po různých zahraničních fórech, kontaktoval jsem pár různých YT opravářů co to měli na stole. A je to závada která je častá až bohužel velmi častá. Ta CPU deska je achillovou patou, pokud si teda pro změnu neodpálíš fantomem nějaký vstup atd.. ale to je vždy způsobeno chybnou obsluhou pultu.

Ale tady tahle závada je asi čistě výrobní vada pultu. Nebo vada v náhrhu desky.
Někomu to klekne za rok, někomu za 6let, někomu nikdy. Nejvíce závad jsem zaregistroval z příspěvků z latinské ameriky. Je otázka jestli je to tam tak oblíbený pult a hodně se tam toho prodalo a nebo vlivem teplého prostředí.
Že se pult dost vevnitř zahřívá je známá věc. a pokud to někdo zavře do racku tak ta deska a různé pnutí na té desce a pájené spoje mezi CPU a deskou jsou samozřejmě více namáhány, + následné nějaké otřesy při převozu atd.

Já jsem si teď v novém UI24 dal novou pastu na CPU, mezi chladič a eMMc disk a paměti jsem dal thermal pad. A dovnitř UI24 jsem dal i tichý ventilátor 80x80 který tahá teplo ven. Je jasné že tahle úprava nemůže asi odstranit zřejmě nekvalitní návrh desky CPU, ale aspoň vím že jsem pro to udělal vše ať to kdyžtak míň tepelně trpí...
A třeba se za 5let ozvu že klekl druhý pult. Ale v podstatě za těch 6let provozu si na sebe už dááávno vydělal, pořád je to v podstatě hodně levný pult.

Byl bych rád kdyby se náhodou ozval nějaký servisák Soundcraftu, který narazí na tohle fórum a poinformoval nás co se tam děje a jak často mění třeba v záruce desku CPU. Servis Audiomaster se se mnou moc bavit nechtěl, spíš vůbec...

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 277
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od relaxmusik » pát 09. úno 2024 7:11:10

Sakra Damtone, to mě neděláš vůbec radost! :-( Také mám UI24 již několikátý rok, tak abych se pomalu psychycky připravoval na jeho odchod! :-(
Jak píšeš, problémem je, čím ho vůbec eventuelně nahradit, za podobné peníze nic není. :-(

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » pát 09. úno 2024 8:39:35

@Damton: Ten ventilátor bych dal spíš obráceně, aby přes něj nešel teplý vzduch.
@relaxmusic: Asi vhodný čas udělat stejnou údržbu, jako Tonda. Pasta, ventilátor,... a věřit, že teď už se to nemůže stát ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » pát 09. úno 2024 8:54:18

@PeBe: Pracuju v průmyslu vyrábíme stroje pro teplé prostředí. A rozvaděče chladíme vždy, opakuju vždy tak že teplo tahá ventilátor ven, opráceně to funguje daleko hůř věř mi.

Uživatelský avatar
juraa

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od juraa » sob 10. úno 2024 12:04:39

Nevím jestli to pomůže na ytb na me vyskocilo video se schématama UI24

UI24 mám z roku 2017 2 x reklamace v Audiomaster servisu , z druhé reklamace se vrátil a nefungovaly usbčka , záruka už skončila , tak jsem to rozebral a servisak nepřipojil konektory do desky, takže tolik k servisu Audiomaster. Taky jsem už zrovna dal pastu na procesor a pridal větráček. Zatím funguje .

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » sob 10. úno 2024 14:45:51

Schéma v tomto rozlišení na YT je úplně k prdu :-D je to jenom lákadlo na zakoupení od majitele videa za nějakou tu 100,- dolarovku.... Schéma neřeším veškeré napájení na desce CPU je v pořádku a stabilní. Všechny napěťové větve 5V, 3,3V 1,3V 1,2V . Chyba je čistě v CPU, čekám až příjde nový nakuličkovaný CPU a zkusím ho tam prdnout.
Do audiomasteru to posílat nebudu, desku si umím vyměnit i sám. Pochybuju že by se zabývali opravou na úrovni smd součástek. Zatím od nich už v druhém emailu chci poslat termín a cenu cpu desky a odpověď "0"

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“