Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od jarakri » pát 19. dub 2024 8:06:22

pepaol píše:
pát 19. dub 2024 7:34:35

Pořadatel tlačí kapelu s cenou. Na zvuk slíbí 5, dá 3. Když zvučím naši kapelu, koncert 1,5h, tam jsem si vymínil alespoň tu 3. Stejně ti kolegové z kapely závidí. Cizímu by dali 5, sami by měli na herným méně. Hlavně abych já nepobral. Zvuk mají přitom výborný.
Zajímavý, jedu do vedlejšího města zvučit cizí lidi. Prachy dají a nediskutují. A chválí si, že takový zvuk jim u nich za ty lowe nikdo neudělá. To bude tím, že doma zvučím letitý kamarády. K cizímu by si to nedovolili.
Hele cenu si nastavuješ ty - pokud je to pro tebe vpohodě udělat to za polovinu slíbeného pak nemá smysl "brečet na foru" pokud ne tak příště nejedu kamarádi nekamarádi - i mezi kamarádama musí být některé věci rovné. Je potřeba si uvědomit pokud mají muzikanti pocit, že ty to tam jen odsedíš - tu práci okolo před a po a dobře odvedená akce je společné dílo. Pokud ti dají polovinu slíbeného a příště jedeš tak se to nastaví jako standard - nezlob se na mě, ale to si křivíš sám :( zejména pokud vidíš, že se akce povedla a lidi přišly.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od PeBe » pát 19. dub 2024 8:13:50

Momentálně i já lituji, že se tu nedají dávat "lajky"... Tak jarakri, alespoň =D>
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Filip
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: pon 29. srp 2011 9:35:16

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Filip » sob 20. dub 2024 10:14:57

Taky trochu přispěju názorem. Stejně jako Damton, i já zároveň hraju v kapele (hlavně plesy a svatby - zábavy jako takové moc ne) a zvučím. U nás v kapele to chodí tak, že máme všichni cca 3000-3500,- za hraní + cestu (třeba bubeník, který jezdí sám má kolem 3.5-4k, kolega kterého nabereme a zase vyložíme doma má 3-3.5k). Já hraju na klávesy (opravdu hraju, nepouštím jen midi jako někteří umělci) a zpívám, zároveň se starám o veškerý zvuk a světla, veškerý aparát je můj, auto je moje, takže si z každého hraní nechávám další 3k za aparát + něco za jeho dopravu - reálně tak mám za hraní třeba 6,5 - 7k. Manželka zpěvačka navíc řeší veškerý management a někdy je to opravdu voser ta domluva, speciálně s nevěstami, takže ta si taky nechává o 1k víc za hraní. Kdybych měl za tenhle celý cirkus mít třeba ty 3000 za večer tak to nedělám ani náhodou. Jiná situace je, když jedu s jinou kapelou na záskok třeba na bubny, kde nemusím řešit nic jiného než vlastní hraní - tak když dostanu třeba 3000,- + dopravu tak jsem s tím úplně v pohodě. Když jedu zvučit třeba ples (v našem měřítku maloměst ples tak pro 300-400 lidí) tak logicky chci taky kolem 7000,-, aby se mi vůbec vyplatilo rezervovat termín, kdyby tam přišlo hraní pro kapelu. Hraní máme o dost víc, než bychom vlastně chtěli, takže asi dobrý :-) Pokud by mi někdo za 5-6-ti hodinovou akci za zvučení nabídl 3000, tak ho pošlu na psychiatrii. Za 1-1.5h koncert třeba bigbandu si řeknu cca 5000,- když to je blízko.

Odpovědět

Zpět na „Bar“