Podnikání bez oprávnění

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Jakub » čtv 19. lis 2009 16:07:51

Kluci budete se divit, a nemel bych to rikat, ale me samotnymu to proslo. A zrovna to byla OSA :)
Prisel pan, neco lamentoval a ja mu rikal - ale pane, tohle je soukroma akce. Dekujeme. A ukazte nam seznam. Ukazal jsem seznam pozvanejch lidi.

Nevim jak u ZL, ale ono je to totiz trochu jinak... ZL po tobe pujde ve chvili kdy: a) se vybiraji za tu cinnost penize pravidelne a komerne se ta sluba nabizi a b) kdyz na to vystavuju fakturu a nemam na to opravneni. V pripade toho subjektu o kterym vznikla tahle diskuze je to bod A. Potom pujde jak ZL, tak FU a domeri to zpetne, plus je tam pokuticka za neopravnene podnikani. Ale MUSI mu to prokazat. MUSI. A to uz pujde ztezka. Kdyz na nic nevystavil fakturu, jak se kdo dozvi, kolik za to kde inkasoval? Nedozvi. Pujdou se ptat tech zakazniku? Kazdejm jim to asi rekne popravde, ale jelikoz na nic neexistuje papir, bude to jen trvzeni proti trvzeni... Na to jsou zakony kratke.

Nechci tim nikoho obhajovat ani davat nekomu navod, jen poukazuju na to, ze to mozne je.

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Jose1 » čtv 19. lis 2009 18:29:20

Já myslím, že tenhle příklad, který tady probíráte a právem pranýřujete, má hodně společného s Čínskými výrobky.
S nimi se už ale celý svět smířil a s radostí je nakupuje na tržnici.

Uživatelský avatar
Neznámý

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Neznámý » čtv 19. lis 2009 21:12:47

Abych ještě dodal mám stále zaměstnání(podnikám v jiném oboru) z čehož je zřejmě že odvádím jisté poplatky státu a pojišťovnám. Ptal jsem se účetní že do jisté cenové hladiny se nemusí na činnost , koníček, utrácet zbytečně peníze za ŽL . A to se účetní ptám pravidelně abych neprošvihl nějakou změnu a nedoplatil na neznalost. OSU s policajtama jsem taky zažil 3x, neboť mi kontrolovali originální cd. Neboť koupí O cd si zaplatím skladby a práci co byla na vydání cd udělána. Nemám rád jakoby rádoby dje co hrají z počítačů a nemají o cd. Co mám za klientelu, tak to řešíme bez dokladu. Samozřejmě to není návod. A pokud pořádám nějakou akci, tak se nechám zaštítit známým co má ŽL na hostinskou činnost a hudební produkce, zažil jsem kontrolu mých akcí díky zaštítění jsem byl v klidu a obě strany byly spokojený, v této věci jsem perfekcionista. Nemám zájem o nějaké problémy.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od maly_medved » čtv 19. lis 2009 21:15:10

Kecy . Kecy . Kecy

Tohle vlákno je přesně obrazem dění v naší republice.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Jakub » pát 20. lis 2009 10:11:36

Ale no tak medvede :) Mas pravdu, ale neudelas s tim vubec nic.

My zvukari s ZL muzeme bejt v pohode a lidi bez ZL jsou v pohode do doby nez na ne prijde nejaka kontrola. A smytec! :)

Je to podobne tema jako ceny za zvuceni, kurveni cen cinskym aparatem a podobne.

...není třeba hrát nahlas...

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od maly_medved » pát 20. lis 2009 10:33:32

Jojo , já jsem v pohodě :wink:

Vítězoslavné úsměvy slečen z reklamních nebo P.R. agentur , když seženou dobrovolníka bez papíru levněji už mne nechávají chladným .

Uživatelský avatar
HIPERMARKET

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od HIPERMARKET » čtv 03. pro 2009 22:10:42

Hledám zaměstnance do nového obchodu nemám živnosták, jsem na pracáku a seru na zákony daně platit nebudu nemá to cenu, vše co vidělám je moje, vítejte v monarchii Hurá. =D>

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od honza637 » pát 04. pro 2009 1:54:50

Je to OT ale nedá mi to.
hypermarket x hipermarket
samice x samyce

:-D
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
Cabless

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Cabless » ned 28. dub 2024 17:50:48

Kolik si můžu vydělat jako dj bez živnosti?..diky

Uživatelský avatar
mira13

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od mira13 » ned 28. dub 2024 19:15:15

Cabless píše:
ned 28. dub 2024 17:50:48
Kolik si můžu vydělat jako dj bez živnosti?..diky
Stejně jako u jakékoliv jiné činnosti. A k tomu jsou určitě lepší zdroje informací než zvukařské fórum, které nemá většinou moc společného ani s tím djingem :-)
Ta částka je ale tak nízká, že ji překročí každý, kdo to s hraním myslí aspoň trochu vážně a nestačí mu jen pár akcí ročně pro kamarády a známé.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od blaha » ned 28. dub 2024 22:07:42

pokud máš jiné hlavní povolání, nebo student, doporučuji založit si živnost jako vedlejší, je to cca Pořádání kulturních akcí

pak může být letos ofiko roční příjem lehce přes 250tis. (při živnosti trvající celý rok, jinak se to krátí po měsících), na to lze uplatnit 60% nákladový paušál a ze zbylých 40% se pak odvede 15% daň a cca 5% zdravotní pojištění, sociálka je 0 a zálohy na soc. a zdr. se neplatí

na druhou stranu ti to otevře možnost fungovat třeba i pro firmy, obce, spolky které na to ofiko potřebují doklad, ale jsou to většinou akce už dobře placené

dřív se ještě dalo využít uzavření Dohody o provedení práce, ale to už teď postrádá smysl, v podstatě omezení na jednu akci za 10k/měs.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1457
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od exxxi » pon 29. dub 2024 9:25:01

S DJingem se můžeš vejít do kategorie podnikání podle autorského zákona a na to nepotrebujes živnosťák. Daně apod. samozřejmě přiznávát musíš. Zejména jestli mas normální práci bych se na živnosťák vykašlal.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Palko » pon 29. dub 2024 11:48:34

Umělecká činnost není živnost.
Vydělávat si uměleckou činností ale samozřejmě nezbavuje povinnosti platit daň z přijmu za příjmy získané uměleckou činností.
Takže všichni, kteří si vydělávají jako hudebníci, zpěváci, moderátoři, kouzelníci, DJ....nepotřebují živnostenský list. Myslím, že ozvučování by už asi narazilo, takže bych ten živnostenský list doporučil. Ale možná by to taky prošlo u jednotlivce.
V každém případě ti, co vykonávají uměleckou činnost by měli být někde zaměstnání a dělat to při svém volnu. Pokud je to ale živí a nejsou jinde zaměstnáni, stále nemusím mít živnostenský list, ale musí se jako OSVČ přihlásit a platit sociální a zdravotní pojištění.

Ať to hraje...

Palko.

Uživatelský avatar
Abraxas

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Abraxas » čtv 02. kvě 2024 7:56:19

... když máš ŽL a seš plátce, tak se dobře kupuje všechno do muziky a ještě si snižuješ daňový základ... já jsem jen tento rok nákladoval 270.000,- ...DPH je z toho cca 50 litrů.. (byla samozřejmě daňová kontrola - FÚ vše schválil a vrátil!!!)

Uživatelský avatar
Abraxas

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Abraxas » čtv 02. kvě 2024 7:59:16

Oprava: za účetní rok 2023....

Odpovědět

Zpět na „Bar“